ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    15°C / 14°C
czwartek 04.06.2020 r.
Imieniny: Christy, Helgi i Karola

Już jest. Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP Bukowiec

Ten rok z pewnością dobrze zapisze się w historii jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu. Na koniec listopada druhowie wzbogacili się o nowy wóz ratowniczo gaśniczy, który ma zastąpić dotychczasowy, kilkudziesięcioletni samochód.

Jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo.  W aucie wykonano profesjonalną zabudowę. Oczywiście jest też bogate wyposażenie ratownicze. Samochód jest wyposażony w napęd na obie osie i kabinę przystosowaną do przewozu 6 strażaków. Zainstalowane są radiotelefony. Samochód ma wyciągarkę elektryczną, zbiornik wodny o pojemności 3 tys. litrów, a do tego wąż i działko wodno-pianowe.

- W naszej gminie mamy dwie prężnie działające jednostki OSP – w Bukowcu i Przysiersku. To nasi mieszkańcy, ochotnicy poświęcają swój czas, narażają swoje zdrowie i życie uczestnicząc w wielu akcjach ratowniczych. Jako gmina szanujemy ten trud i poświęcenie, stale wspierając strażaków. Mamy już piękne remizy stanowiące zaplecze do działalności jednostek a teraz, zarówno w Przysiersku, jak i w Bukowcu, doczekaliśmy się nowoczesnych wozów ratowniczo-gaśniczych. Bez wątpliwości ma to przełożenie na poprawę stanu bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec.

Samochód z wyposażeniem kosztował 980 tysięcy złotych, z czego 680 tys. zł pochodziło z budżetu gminy, kolejne 180 tysięcy złotych przyznał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, 100 tysięcy złotych jednostka otrzymała od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, a 20 tys. złotych dorzucił powiat. Pojazd przygotowała wyłoniona w przetargu firma Bocar z Korwinowa.

Obrazki galerii: 

Poniżej fotorelacja z przyjazdu samochodu do Bukowca

http://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/7,113943,25485935,tak-sie-cieszy-bukowiec-z-nowego-samochodu-strazackiego.html