ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    6°C / -1°C
niedziela 21.04.2024 r.
Imieniny: Jarosława, Konrada i Selmy

Kilka kolejnych kilometrów dróg w gminie Bukowiec z asfaltem i kostką brukową

Na wstępie zaznaczmy, że po raz pierwszy w gminie realizowano tak dużą inwestycję drogową, obejmującą modernizację jednocześnie kilku dróg gruntowych o łącznej długości ok. czterech kilometrów.

- W pierwszym etapie, w połowie tego roku, wyłoniona w przetargu firma Kic Trans z Drzycimia wykonała nawierzchnie z kostki brukowej na ulicach Wiatrakowej i ks. Pisarka w Bukowcu – informuje Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Jesienią mogliśmy obserwować roboty gruntowe, przygotowanie podbudowy i wykonanie nawierzchni z asfaltu, poboczy na pozostałych drogach - w Tuszynkach, z Gawrońca w kierunku Polskich Łąk, ulicy Pogodnej w Bukowcu, ulicy Brzózki w Przysiersku, w Różannie i we Franciszkowie. Do zakończenia pozostały już tylko drobne prace wykończeniowe – dodaje gospodarz gminy.

Na największy do tej pory projekt budowy dróg gminnych miejscowy samorząd pozyskał dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych w niebagatelnej wysokości 4,4 miliona złotych.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na przebudowę kolejnych odcinków, tym razem o długości ok. 2 kilometrów, ujętych w uchwalonym przez radę gminy wieloletnim programie. Przewidywany koszt zaplanowanej na 2024 rok inwestycji, to ok. 3,5 miliona złotych, a pozyskane środki zewnętrzne z Polskie Ładu wynoszą 3,3 miliona złotych, czyli ponad 90% kosztorysu.