ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • rain and snow
    Dzisiaj:
    5°C / 3°C
sobota 28.11.2020 r.
Imieniny: Jakuba, Stefana i Romy

Kolejne wsparcie na budowę hali sportowej w Bukowcu

17 lipca br. w Centrum Sportu i Rekreacji w Wielkiej Nieszawce, z udziałem przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, członka zarządu Anety Jędrzejewskiej i radnego Roberta Malinowskiego odbyło się uroczyste podpisanie umów na rozwój małej infrastruktury sportowej oraz na dofinansowanie budowy sal gimnastycznych i hal sportowych w regionie.

- Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Podczas spotkania wójt gminy Bukowiec Adam Licznerski odebrał umowę przewidującą dofinansowanie budowy pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej przy szkole w Bukowcu. Wsparcie finansowe ze środków samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego wynosi 350 tysięcy złotych.

- To bardzo ważny, dobry moment dla naszej gminy. Otrzymujemy kolejne dofinansowanie do budowy hali sportowej w Bukowcu. Tym razem z budżetu naszego województwa, a przypomnę, że kilka dni wcześniej Ministerstwo Sportu ogłosiło pierwsze rozstrzygnięcia w programie „Sportowa Polska”, tam pozyskaliśmy prawie pięć milionów złotych – podkreśla wójt Adam Licznerski.

Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu, budowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji, otwarcie obiektu miałoby nastąpić za ponad 2 lata.