ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    6°C / -1°C
niedziela 21.04.2024 r.
Imieniny: Jarosława, Konrada i Selmy

Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowca uczestniczyło w warsztatach kulinarnych. Zobaczcie fotorelację

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Bukowianki” w Bukowcu uczestniczyły w „II Warsztatach Kulinarnych z Kuchni Kociewskiej”, które odbyły się 8 lutego w świetlicy wiejskiej w Wiągu.

Wydarzenie było częścią obchodów Światowego Dnia Kociewia i zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników. W warsztatach wzięły udział panie z 14 Kół Gospodyń Wiejskich oraz agroturystyk z powiatu świeckiego. „Bukowianki” reprezentowały Mieczysława Januszewska, Krystyna Augustyńska oraz Agnieszka Kempińska.

- Wraz z koleżankami z naszego Koła Gospodyń Wiejskich „Bukowianki” uczestniczyłyśmy w warsztatach, nasze koło miało za zadanie przygotowanie szandaru - mówi Mieczysława Januszewska. - Był taki pyszny, że po przyjeździe do domu jedna z koleżanek nawet zaserwowała to danie na domowy obiad. Wszystko smakowało znakomicie. Było to jednocześnie przypomnienie smaków i zapachów z dzieciństwa, za którymi troszkę tęsknimy. Warsztaty bardzo się nam podobały i chętnie weźmiemy udział w kolejnych tego typu spotkaniach - dodała.

Wśród gości warsztatów była między innymi starosta Barbara Studzińska i prof. Maria Pająkowska - Kęsik.

Warsztaty we Wiągu przygotował Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu a poprowadziła je Magdalena Potulska - doradca ds. przedsiębiorczości.

Krzysztof Pardo

Obrazki galerii: