ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • całkowite zachmurzenie
    Dzisiaj:
    18°C / 5°C
sobota 19.09.2020 r.
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda

Majówka pod znakiem sportu, zabawy i zdrowia

W Bukowcu 1 mają upłynął pod znakiem sportu, zabawy i promocji zdrowego odżywiania. Na miejscowym obiekcie „Orlik” opiekunowie kompleksów sportowych z Bukowca i Przysierska, pracownicy urzędu gminy oraz stowarzyszenia rozwoju i promocji gminy zorganizowali szereg atrakcji dla mieszkańców. Wiele emocji wywołały rozgrywki w trakcie turnieju w piłkę nożną dzieci w kategorii klas szkolnych IV-VI oraz dla dorosłych. Do rywalizacji przystąpiło kilkanaście drużyn. Ostatecznie w pierwszej grupie pierwsze miejsce zajął „Juventus Bukowiec” przed „Szalonymi Gwiazdami” i „Szewnem”. Wśród seniorów najlepsza okazała się drużyna „Stolarnia Otlewski” przed „OSP” i „Kopaczami”.
 Kolejną atrakcją, po raz pierwszy w trakcie corocznie organizowanej majówki, były animacje przygotowane przez animatorów z bydgoskiej Wesołolandii. Najmłodsi uczestnicy majówki mogli wziąć udział w zabawach z żywą maskotką minionkiem, modelowaniu balonów czy malowaniu twarzy.  Dużym powodzeniem cieszyło się też stoisko z dietetyczkami, które udzielały porad żywieniowych, przeprowadzały też analizy pomocne przy zachowaniu zdrowia. W tym samym czasie w szkole podstawowej miały miejsce zawody w tenisa stołowego. Zwycięzcą rywalizacji został Adam Wasielewski przed Edmundem Renkel i Jakubem Otto.
Organizowana przez samorząd Bukowca i stowarzyszenie promocji i rozwoju gminy Bukowiec sportowo-rekreacyjna majówka była współfinansowana ze środków Fundacji „Orlen – Dar Serca”.

Obrazki galerii: