ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    23°C / 17°C
piątek 03.07.2020 r.
Imieniny: Anatola, Jacka i Mirosławy

Mamy kolejne kilometry dróg asfaltowych

Ciągła poprawa stanu infrastruktury drogowej stanowi jeden z priorytetów inwestycyjnych dla naszego samorządu. Dlatego co roku modernizujemy kolejne drogi gminne, a także wspieramy finansowo powiat przy remontach odcinków przebiegających przez nasze tereny. Właśnie zakończyły się odbiory dwóch dróg zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg.

Zadanie polegające na modernizacji drogi z Polskich Łąk do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Gołuszyc i Pruszcza zostało zakończone w lipcu. Inwestycja polegała na wykonaniu odcinka ponad 2 kilometrów nawierzchni z asfaltu oraz utwardzonych poboczy. Zgodnie z wieloletnim programem przebudowy dróg powiatowych, z budżetu gminy wsparcie wyniosło 500 tysięcy złotych, resztę kosztów pokrył powiat.

Drugie przedsięwzięcie, za kwotę ponad 800 tysięcy złotych, wykonała firma PBDiM ze Świecia. To kontynuacja modernizacji drogi powiatowej Korytowo – Tuszyny, na ponad 2-kilometrowym odcinku z Tuszynek do Tuszyn. Przetarg przewidywał wykonanie asfaltu oraz poboczy z kruszywa. Do zadania po 100 tysięcy złotych dołożyły samorządy Bukowca i Świekatowa.

Obrazki galerii: