ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • całkowite zachmurzenie
    Dzisiaj:
    18°C / 5°C
sobota 19.09.2020 r.
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda

Maseczki dla mieszkańców

W związku z wprowadzonym na terenie Polski stanem epidemii obowiązuje nas szereg ograniczeń. Jednym z nich jest obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Nowe ograniczenie obowiązuje między innymi w środkach publicznego transportu zbiorowego, w pojazdach samochodowych, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie, a także w miejscach ogólnodostępnych, w tym na ulicach i placach, w budynkach użyteczności publicznej, kultu religijnego, oświaty, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, obiektach handlowych lub usługowych (w tym pocztowych lub telekomunikacyjnych), gastronomii, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie, na targowiskach oraz na terenie nieruchomości wspólnych.
Z obowiązku wyłączono w szczególności dzieci do ukończenia 4. roku życia i osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia.

- Postanowiliśmy wesprzeć mieszkańców naszej gminy, rozpoczęliśmy przekazywanie za pośrednictwem poczty bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku, po dwie dla każdego gospodarstwa domowego. To łącznie ponad 3 tysiące sztuk – informuje wójt Adam Licznerski.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dystrybutora, maseczki można prać bez utraty właściwości ochronnych (po praniu zaleca się prasowanie po bawełnianej stronie maseczki).

Apelujemy do Państwa o stosowanie się do wprowadzonych przez rząd, ministerstwo zdrowia zaleceń i obostrzeń, żebyśmy zatrzymali rozprzestrzenianie się epidemii.
Aktualne, szczegółowe i wiarygodne informacje o sytuacji związanej z koronawirusem na www.gov.pl/koronawirus.