ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    12°C / 7°C
sobota 20.10.2018 r.
Imieniny: Ireny, Kleopatry i Witalisa

Medale życzenia i kwiaty

Uroczystość Złotych Godów 2 par małżeńskich odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bukowcu.
Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” wręczył Jubilatom wójt Adam Licznerski, kwiaty i dyplomy zastępca kierownika USC Anna Pieczka. Były najserdeczniejsze życzenia, toast za zdrowie Jubilatów i długie rozmowy przy kawie.  
Irena i Stanisław Jaworscy z Różanny ślub cywilny i kościelny zawarli 18 stycznia 1967 r. w Pruszczu.
Jubilatka pochodzi z Puław, natomiast małżonek z miejscowości Łuków. Potem rodzina jubilatki przyprowadziła się do Bagniewka a jubilata do Topolna. Poznali się na weselu w Bagniewku. Mieli wówczas 16 i 17 lat. Jubilatka do czasu zamążpójścia pracowała na gospodarstwie. Potem zajmowała się wychowaniem dzieci a także dorabiała sobie jako pomoc przy kucharce. Jubilat również pracował u ojca na gospodarstwie a następnie ponad 30 lat na kolei.  
Mają 5 dzieci, doczekali się 7 wnucząt. Teraz będąc na emeryturze mają więcej czasu na swoje zainteresowania i miłe spędzanie wolnych chwil. Jubilatka lubi pracować zarówno w ogródku warzywnym jak i w kwiatowym. Jubilat zajmuje się drobiem, kotkami. Uważają, że można przeżyć tyle lat razem, kiedy panuje zgoda, żelazna miłość no i jedno drugiemu wybacza różne słabości.
Życzą sobie zdrowia i…aby można było wrócić wstecz co najmniej kilkanaście lat !
Jadwiga i Maksymilian Kuffel z Bukowca sakramentalne „tak” powiedzieli sobie w USC w Bukowcu 27 sierpnia 1967 r. a w kościele 27 września w tym samym roku, także w Bukowcu. Jubilatka pochodzi  z Bukowca, jubilat z Błądzimia. Poznali się u kuzyna męża. Jubilatka pracowała całe swoje pracowite życie w gospodarstwie, mąż również i dodatkowo kilka lat w „Celulozie”. Mają syna Piotra, wnuka i wnuczkę. W wolnym czasie pomagają w gospodarstwie domowym, jak tylko pozwala im na to zdrowie. Recepta na szczęście w długotrwałym związku małżeńskim ? –Zgodnie żyć ze sobą, dzielić się wszystkimi radościami i smutkami, razem podejmować ważne decyzje w życiu- mówią Jubilaci.- Zgoda i wzajemne zrozumienie drugiego człowieka to podstawa dobrego, trwałego związku- dodają. Chcieliby od życia na dalsze lata więcej zdrowia.
Do najserdeczniejszych życzeń od najbliższych dołącza się również nasza redakcja „Czasu Świecia”.
KP
„Czas Świecia”, 27 październik 2017 r.