ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • lekkie zachmurzenie
    Dzisiaj:
    10°C / 1°C
wtorek 02.03.2021 r.
Imieniny: Halszki, Heleny i Karola

Mikołajki w Bukowcu

W Bukowcu Parafialny Zespół Caritas po raz 23 przygotował dla dzieci z parafii Mikołajki. Pomimo pandemii coronawirusa wszyscy stanęli na wysokości zadania. Zarówno organizatorzy, jak i sponsorzy. Łącznie paczki otrzymało 160 dzieci.

Spotkanie z Mikołajem miało miejsce przed świątynią przy obowiązujących obostrzeniach sanitarnych.

- To wyjątkowy rok, ale nie mogliśmy zostawić dzieci bez prezentów, jak co roku z racji Mikołajek - mówi prezes Parafialnego Zespołu Caritas Adam Czarnecki. - Trzeba im dać chociaż trochę radości. One tego bardzo w tym czasie potrzebują. Nie zawiedli nas sponsorzy i nasi wolontariusze. Np. jeden z kierowców z Bukowca pojechał po paczki aż pod Pelplin dając swój czas, paliwo. To cieszy, że jest tyle ludzi dobrej woli, którzy wsparli naszą inicjatywę.

Chciałbym przy okazji powiedzieć, iż nasz Zespół Caritas ma do przekazania dla mam w potrzebie nosidełka dla dzieci, wanienkę na stelażu, kocyki, przewijaki, ubranka dla noworodka i dla większych rozmiarów. Zapraszamy chętnych pod numerem telefonu: 601- 678- 444. Prowadzimy także nieodpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Asortyment od pewnego czasu powiększył się o łóżka, wózki, chodziki itp. Pobieramy jedynie niewielką opłatę amortyzacyjną. Wszelkie szczegóły pod powyższym numerem telefonu. Poza tym prosimy seniorów, którzy potrzebują pomocy, aby się do nas zgłaszali. Pomożemy w zakupach, wykupieniu leków a także przyjdziemy, jeśli ktoś potrzebuje rozmowy z drugim człowiekiem - dodaje.

Organizatorzy dziękują sponsorom: Mirosławowi Karnowskiemu - firma Karnowski Recykling, Urzędowi Gminy, Witoldowi Śledź - Manufaktura Wędliniarska oraz Marcinowi i Tomaszowi Glamowskim.

KP

Obrazki galerii: