ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie umiarkowane
    Dzisiaj:
    1°C / -1°C
piątek 21.01.2022 r.
Imieniny: Agnieszki, Jarosława i Nory

Młodzi piłkarze z gminy Bukowiec trenowali na obozie w Więcborku

W naszej gminie od kilku miesięcy funkcjonuje Gminny Klub Sportowy SPORTIS. Działalność klubu polega na organizowaniu zajęć sportowych dla dzieci z gminy Bukowiec. W ciągu roku szkolnego regularnie, dwa razy w tygodniu odbywają się treningi piłkarskie. Prócz tego drużyny rozgrywają mecze sparingowe. Dodatkowo, w czasie tegorocznych wakacji od 16 do 20 sierpnia piętnastu młodych adeptów piłkarstwa szlifowało swój talent w trakcie obozu sportowego w ośrodku „Olimpijka” w Więcborku.

- Zarówno treningi, jak i opiekę w trakcie obozu sprawowali wykwalifikowani trenerzy – informuje Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. – Zajęcia prowadził i przebieg całego wyjazdu koordynował Piotr Fiutak. To doświadczony szkoleniowiec posiadający licencję UEFA, który największe sukcesy odniósł w pracy z młodzieżą, z reprezentacją województwa kujawsko-pomorskiego U-12 zdobył złoty medal Mistrzostw Polski – dodaje wójt.

Dodajmy, że od września zostaną wznowione treningi dla dzieci z roczników 2012-13 i 2014-15. Tak jak do tej pory zajęcia będą odbywały się na Orliku w Bukowcu, w podziale na dwie kilkunastoosobowe grupy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. Informacje i zapisy tel. 691 706 001.

Obrazki galerii: