ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    29°C / 14°C
piątek 12.08.2022 r.
Imieniny: Hilarii, Juliana i Lecha

Modernizacja boiska przy szkole i remont świetlicy. Informujemy o inwestycjach w Różannie

W połowie lipca ogłoszono wyniki naboru w trzeciej edycji Programu Inwestycji Strategicznych, skierowanego dla gmin popegeerowskich. W skali kraju przyznano środki na realizację 1885 inwestycji, w prawie 1600 jednostek samorządu terytorialnego.

- Nasza gmina pozyskała prawie 2 miliony złotych na nowe boisko przy szkole podstawowej i remont świetlicy w Różannie – mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. – Dofinansowanie stanowi ponad 95 procent wartości kosztorysowych przedsięwzięć – dodaje gospodarz gminy.

Inwestycja ma polegać na gruntownej modernizacji kompleksu sportowo - turystycznego, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej w Różannie. Ma obejmować budowę nowego boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią, bieżni lekkoatletycznej, skoczni w dal. W założeniach jest wymiana części ogrodzenia, montaż ławek wypoczynkowych, stojaków rowerowych. Przewidziano utwardzenie terenu, powstanie ciągów komunikacyjnych. Cały obiekt będzie otwarty, dostępny dla wszystkich chętnych i dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Równie istotna, szczególnie z punktu widzenia rozwoju społecznego, kulturalnego jest projektowana modernizacja świetlicy wiejskiej, polegająca między innymi na dociepleniu ścian, wymianie źródła ogrzewania na pompę ciepła, wymianie stolarki okiennej i drzwi.

- Konsekwentnie i skutecznie budujemy, modernizujemy wszystkie przedszkola i szkoły w gminie. Celem jest stworzenie komfortowych warunków wychowania i nauki dla wszystkich dzieci. Tym razem doczekamy się nowego, spełniającego standardy XXI wieku kompleksu przy szkole w Różannie, w której uczą się dzieci z Gawrońca, Poledna, Tuszynek, Korytowa, Polskich Łąk i oczywiście z Różanny – podkreśla na zakończenie Adam Licznerski.

Obrazki galerii: