ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    24°C / 12°C
wtorek 25.06.2024 r.
Imieniny: Łucji, Witolda i Wilhelma

Muzyka lekiem na całe zło

Świetlica w Bukowcu gościła w swoich progach zespół Wszystkiego Najlepszego. Spotkanie z dobrą muzyką dla wszystkich zapewnił miejscowy Klub „Senior+”.

Przed publicznością wystąpił zespół w składzie: Justyna Rzeźnikowska- śpiew, instrumenty perkusyjne, Beata Łapińska- śpiew, Maciej Rzeźnikowski- śpiew, gitara klasyczna, Tomek Keszkowski- harmonijka, gitara akustyczna, śpiew oraz po raz pierwszy na scenie z zespołem Leszek Zwoliński- gitara basowa. Zespół założył pod koniec roku 1987 Maciej Rzeźnikowski. Debiutowali w roku 1989. - Śpiewaliśmy wówczas jako młodzi ludzie - mówi Maciej. - Później zaczęliśmy zakładać rodziny, budować domy etc. To wszystko kosztowało nas sporo czasu i wysiłku. Przez moment śpiewaliśmy w 2000 i 2001 roku. Wróciliśmy na scenę 5 lat temu. Jakby policzyć nasze śpiewanie, to nie mamy praktycznie jako zespół jeszcze 15 lat - dodaje z uśmiechem.

Wszystkie piosenki są ich dziełem. Muzykę komponuje Maciej Rzeźnikowski. On także pisze niektóre teksty. Najwięcej tekstów dla zespołu przygotowuje zaprzyjaźniona z nimi poetka z Wąbrzeźna Ola Bacińska i Krzysztof Kasperczyk. Wpadające w ucho piosenki bardzo przypadły publiczności, która chętnie włączała się nawet do śpiewu. Na zakończenie nie zabrakło bisu a panie otrzymały kwiaty z rąk organizatorów. Po koncercie można było również nabyć płyty zespołu.

Krzysztof Pardo

Obrazki galerii: