ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    11°C / 5°C
sobota 31.10.2020 r.
Imieniny: Krzysztofa, Augusta i Saturnina

Niebawem rozpocznie się modernizacja ulicy Tucholskiej w Przysiersku

Przez ostatnie lata w Przysiersku mieliśmy inwestycje drogowe na odcinkach gminnych i powiatowych. Asfaltowe dywaniki, jezdnie i chodniki z kostki brukowej mamy przy ulicach Szkolnej, Długiej, Św. Floriana, Ogrodowej, Ks. Wedrowskiego, Spacerowej, Brzózki, czy Sportowej. Teraz przyszedł czas na gruntowny remont ulicy Tucholskiej, stanowiącej odcinek drogi wojewódzkiej nr 240.

Jak informuje zarząd dróg wojewódzkich, jezdnia zostanie wzmocniona specjalną siatką, będą ułożone trzy warstwy asfaltu. Powstaną nowe chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy na posesje. Uzupełnione zostaną również pobocza, a trasa zyska nowe oznakowanie poziome.  Koszt remontu kilometrowego odcinka szacowany jest na około 1,2 mln zł. Prace potrwają kilkanaście tygodni i będą wykonywane przez wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia.

- To bardzo dobra wiadomość – mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Odcinek drogi wojewódzkiej przez Przysiersk jest już dość mocno zdegradowany i wymaga naprawy. Po remoncie ulicy Tucholskiej będzie z pewnością bezpieczniej i bardziej estetycznie niż do tej pory – dodaje.

Droga wojewódzka nr 240 ze Świecia do Tucholi jest jedną z tras w regionie, na której notowane są największe natężenia ruchu - w ciągu doby jeździ nią od 6 do 11 tysięcy pojazdów. Droga umożliwia mieszkańcom powiatów świeckiego i tucholskiego dojazd do drogi krajowej nr 22, a wkrótce także do budowanej drogi ekspresowej S5. To również część ważnego szlaku pomiędzy autostradą A1 i środkowym Pobrzeżem Bałtyku, z którego wielu kierowców korzysta w sezonie letnim.

https://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/7,113943,26090172,ulica-tucholska-w-przysiersku-bedzie-jak-nowa.html

Obrazki galerii: