ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • opady śniegu
    Dzisiaj:
    1°C / -1°C
niedziela 28.11.2021 r.
Imieniny: Jakuba, Stefana i Romy

Nowa droga w Branicy II gotowa. Na inwestycję gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku na terenie gminy Bukowiec zaplanowano utwardzenie asfaltem oraz kostką brukową kolejnych odcinków dróg gminnych, wpisanych przez radę gminy do wieloletniego planu przebudowy. Właśnie zakończyły się prace w Branicy II (sołectwo Krupocin). Tak jak przewidywał projekt, wyłoniony w przetargu wykonawca, czyli Zakład Drogowo-Mostowy ułożył kilkusetmetrowy odcinek kostki brukowej w zabudowanym terenie nad jeziorem.

- Na to zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 150 tysięcy złotych, czyli połowę całkowitej wartości przedsięwzięcia – mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. – Przyznane środki jeszcze w tym roku wpłyną na rachunek bankowy gminy – dodaje wójt.

Całkowita wartość robót drogowych wyniosła 300 tysięcy złotych. Dodajmy, że zgodnie z dokumentacją przetargową wykonawca był zobowiązany wykonać odcinek próbny o długości niecałych stu metrów zlokalizowany w Bukowcu, wzdłuż zwartej zabudowy, przy ulicy Dworcowej.