ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • rozproszone chmury
    Dzisiaj:
    28°C / 19°C
sobota 18.08.2018 r.
Imieniny: Bogusława, Bronisława i Ilony

Nowa strona internetowa gminy Bukowiec

Z końcem 2017 roku prezentujemy Państwu nową stroną internetową Gminy Bukowiec. Poprzednia wersja strony powstała w 2010 roku i nie tylko wizualnie zaczynała odbiegać od obecnych standardów, ale przede wszystkim nie spełniała już wszystkich wymagań technicznych i prawnych.

Zalety nowego projektu, to przede wszystkim odświeżony, ciekawszy układ graficzny i lepsza organizacja zgromadzonych treści. Graficznie strona nawiązuje do poprzedniej wersji, do której zdążyliście się Państwo przyzwyczaić, ale dostosowana została do obecnych trendów w projektowaniu stron, przez co stała się dostępna i poprawnie wyświetla się na urządzeniach mobilnych (np. telefony komórkowe, tablety itp.).

Ponadto wszystkie podmioty realizujące zadania publiczne (czyli m.in. ministerstwa, urzędy wojewódzkie, urzędy miast i gmin, policję, straż, szpitale i wiele innych instytucji) zobowiązane są do dostosowania serwisów internetowych do standardu WCAG 2.0. W skrócie chodzi o ułatwienie dostępu do informacji na stronie internetowej dla osób z niepełnosprawnościami. Serwisy www powinny być budowane w taki sposób, aby mogły się po nich poruszać także takie osoby. W górnej części naszej witryny można obecnie zmienić wielkość czcionki na stronie a także kontrast - jest to ułatwienie dla osób niedowidzących.

Zachęcamy do odwiedzania naszej nowej strony www.bukowiec.pl, a także do jej współredagowania – wszystkie stowarzyszenia, jednostki organizacyjne, pozostałe podmioty zapraszamy do przekazywania ciekawych, przydatnych w szczególności mieszkańcom treści, które możemy publikować w internecie.