ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    18°C / 3°C
niedziela 21.04.2019 r.
Imieniny: Jarosława, Konrada i Selmy

Nowe wyposażenia dla druhów z gminy Bukowiec

W sierpniu w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysiersku odbyło się uroczyste przekazanie wpisanym do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostkom OSP z terenu gminy Bukowiec sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie. Łączna wartość zakupionego przez gminę sprzętu, w skład którego weszły detektory wielogazowe, przenośnie zestawy oświetleniowe oraz parawany do osłony miejsc wypadków wyniosła prawie 15 tysięcy złotych.
- Kolejny nowoczesny i niezbędny do skutecznego ratowania zdrowia i życia sprzęt dla naszych prężnie działających jednostek straży pożarnej przekazaliśmy nieodpłatnie - mówi wójt Adama Licznerski. - Podpisaliśmy stosowne umowy z prezesami Januszem Gerke i Adamem Gwizdała - dodaje.
W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wzięli strażacy z jednostek OSP Bukowiec i Przysiersk, na czele z władzami obydwu stowarzyszeń, władze samorządowe gminy z wójtem Adamem Licznerskim, a także Piotr Tomaszewski - dyrektor Biura Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z Torunia i st. bryg. Andrzej Rafalski - zastępca komendanta powiatowego PSP w Świeciu.
- Zadanie było realizowane w większości ze środków Funduszu Sprawiedliwości- Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Gmina na ten cel musiała przeznaczyć jedynie symboliczny 1% wartości - dodał na zakończenie gospodarz gminy Bukowiec.
WK, KP

Obrazki galerii: