ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    29°C / 14°C
piątek 12.08.2022 r.
Imieniny: Hilarii, Juliana i Lecha

Nowy program przebudowy dróg i ścieżek rowerowych w powiecie świeckim. W gminie Bukowiec zaplanowano kilka ważnych inwestycji drogowych

Kilka tygodni temu rada powiatu uchwaliła nowy „Program przebudowy dróg i budowy ścieżek rowerowych Powiatu Świeckiego na lata 2023-2029”.
Biorąc pod uwagę założenia finansowania programu przez powiat, gminy oraz dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych w przyjętym programie założono, że w najbliższych latach zostanie wybudowanych bądź przebudowanych 155 km dróg powiatowych i 95 km ścieżek rowerowych.

- Jednym z priorytetów dla gmin i powiatu jest konsekwentna budowa i modernizacja dróg – podkreśla Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. – Dzięki temu w ciągu ostatnich kilkunastu lat w gminie Bukowiec doczekaliśmy się ponad trzydziestu kilometrów nowych i gładkich jezdni asfaltowych, na odcinkach zarządzanych przez powiat. Prócz tego utwardziliśmy też wiele odcinków dróg gminnych – dodaje.

W okresie obowiązywania nowego powiatowego programu na terenie gminy Bukowiec zaplanowano kilka ważnych, potrzebnych z punktu widzenia mieszkańców przedsięwzięć. Poniżej przedstawiamy wykaz zadań wraz z podstawowymi założeniami:
- przebudowa drogi Bukowiec – Gruczno na odcinku 3,8 km (z Bukowca do Gawrońca) z budową ronda na skrzyżowaniu w kierunku Poledna i budową ciągu pieszo-rowerowego na całej długości modernizowanego odcinka,
- budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Bukowiec – Przysiersk,
- budowa ciągu pieszo-rowerowego w Polskich Łąkach (ze wsi do cmentarza),
- przebudowa drogi Krupocin – Bukowiec na odcinku 4,7 km z budową ciągu pieszo-rowerowego z Bukowca do terenu rekreacyjnego w Branicy i chodnika w Krupocinie,
- przebudowa drogi Bukowiec – Świekatowo z rozbiórką wiaduktu nad nieczynną linią kolejową,
- przebudowa drogi Budyń – Jarzębieniec z budową chodnika w Budyniu,
- budowa drogi Plewno – Belno,
- remont drogi Plewno – Drzycim (na zakończenie, w ostatnim roku programu).

- W założeniach program przebudowy dróg powiatowych jest bardzo ambitny. Jestem przekonany, że przy zaangażowaniu i dobrej współpracy naszej gminy i władz powiatu, w trakcie obecnie trwającej i kolejnej kadencji samorządowej będziemy konsekwentnie projektować i budować nowe bezpieczne drogi i ścieżki rowerowe w gminie Bukowiec – dodaje na zakończenie wójt Licznerski.