ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • lekkie zachmurzenie
    Dzisiaj:
    29°C / 16°C
poniedziałek 24.06.2019 r.
Imieniny: Danuty, Jana i Janiny

Nowy radiowóz dla policjantów z Bukowca

Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Świeciu odbyła się uroczystość przekazania nowych radiowozów. Samochody zakupione zostały między przy udziale lokalnych samorządów. Auta mają poprawić warunki pracy mundurowych, służyć bezpieczeństwu mieszkańców naszych gmin.
W spotkaniu, które miało miejsce 4 grudnia przed budynkiem komendy powiatowej, udział wzięli komendant powiatowy Policji w Świeciu insp. Robert Olszewski wraz z zastępcą mł. insp. Tomaszem Lubiejewskim, kierownik posterunku w Bukowcu Marek Rydzewski oraz przedstawiciele samorządu, w tym wójtowie Bukowca – Adam Licznerski i Świekatowa – Marek Topoliński, którzy oficjalnie przekazali policjantom kluczyki do pojazdów. Radiowozy poświęcił ks. Waldemar Wenta - proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Świeciu.
- Do posterunku Policji w Bukowcu, obsługującego gminy Bukowiec i Świekatowo, trafił radiowóz marki Opel Mokka utrzymany, zgodnie z najnowszymi wzorcami w Policji, w srebrno-niebieskiej kolorystyce – informuje wójt gminy Bukowiec Adam Licznerski.
Nowe auto posiada dobre parametry techniczne, jest ekonomiczne, co ma bezpośrednie przełożenie na koszty związane z jego eksploatacją. Ponadto samochód jest wyposażony w szereg nowoczesnych systemów zapewniających bezpieczeństwo.