ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    9°C / 5°C
sobota 22.02.2020 r.
Imieniny: Małgorzaty, Marty i Nikifora

Nowy wóz bojowy dla strażaków z Bukowca

W połowie lipca został wyłoniony wykonawca, który ma zająć się przygotowaniem nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu. W przetargu  ofertę złożyła firma „Bocar” z miejscowości Wrzosowa.

- W efekcie, zgodnie z ustaleniami, których dokonaliśmy na spotkaniach z zarządami naszych dwóch jednostek wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, ochotnicze straże pożarne z Przysierska i Bukowca w miejsce starych, ponad 30-letnich samochodów będą miały nowoczesne, dobrze wyposażone wozy ratowniczo-gaśnicze. Przypomnę, że w ubiegłym roku samochód ratowniczo-gaśniczy pozyskała straż z Przysierska – mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec.

Samochód dla druhów z Bukowca ma kosztować 976 tys. złotych, a więc wartość mieści się w założonej przez jednostkę kwocie 980 tysięcy złotych. Gmina Bukowiec na inwestycję przeznaczyła 680 tys. złotych, kolejne 280 tys. zł pochodzi z dofinansowania ze środków rządowych, a 20 tys. zł dokłada też powiat. Pojazd powinien zostać przekazany jednostce jeszcze w tym roku.