ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    21°C / 9°C
sobota 18.05.2024 r.
Imieniny: Alicji, Edwina i Eryka

Obchody Święta Niepodległości w Bukowcu. Fotorelacja z uroczystości

Tegoroczne obchody, zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpoczęły od mszy św. w intencji Ojczyzny i Gminy Bukowiec. W kościele parafialnym odprawił ją i homilię wygłosił ks. Tadeusz Chamier Ciemiński. Do świątyni, prócz mieszkańców, przedstawicieli samorządu, placówek oświatowych, stowarzyszeń, przybyły także poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu, jednostek OSP z Bukowca i Przysierska.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w świetlicy wiejskiej. Koncert zapoczątkowało krótkie wystąpienie wójta Adama Licznerskiego. - W naszej gminie od wielu lat bierzemy udział w takich pięknych uroczystościach - mówił wójt. - Najczęściej są to akademie przygotowywane przez Szkołę Podstawową w Bukowcu, przy zaangażowaniu m.in. Andrzeja Skupniewicza i innych nauczycieli. Życzę Państwu, aby ta akademia, ten koncert przyniosły dużo przyjemności a także wywołały refleksję, zastanowienie się nad naszą piękną Ojczyzną. Nad tym, że możemy cieszyć się wolnością - dodał.

W programie „ Koncertu dla Niepodległej” znalazły się popularne, znane pieśni niepodległościowe, które zaśpiewał chór „Kantyczka” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu pod dyrekcją Andrzeja Skupniewicza. Natomiast zespół Yach & The Hurricanes (w składzie Krzysztof Rubczak-gitary, Marcin Yah Jaskulski- wokal, Maciej Jagodziński-bass, Michał Biniecki- perkusja) zagrał rockowo o ważnych dla Polski sprawach.

W obu przypadkach, czyli wraz z chórem i zespołem, śpiewała wspólnie licznie zgromadzona w sali publiczność. Organizatorzy przygotowali z tej racji uroczystości piękne książeczki z tekstami „Śpiewamy dla Niepodległej”. Dodajmy, że na scenie wystąpił również zespół taneczny „Magic Dance” do utworu Shakiry „La, la, la”. W jego skład wchodziły dzieci z klas pierwszej i czwartej. Występ przygotowały Marzena Konopa i Anna Grubicka. Natomiast Jolanta Glamowska opracowała poetyckie teksty, która zostały wykorzystane w trakcie koncertu.

W czasie uroczystości można było posilić się słodkościami, wypić kawę, herbatę a wszystko to zostało przygotowane przez panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Krzysztof Pardo