ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    6°C / -1°C
niedziela 21.04.2024 r.
Imieniny: Jarosława, Konrada i Selmy

Od kwietnia będzie można skorzystać z fachowej opieki dla dzieci do 3 lat. Rozpoczął się nabór do placówki w Bukowcu

Przypomnijmy, że samorząd z Bukowca nawiązał współpracę z przedsiębiorcą zajmującym się prowadzeniem opieki żłobkowej. W wyniku spotkań i uzgodnień został złożony wniosek o dofinansowanie w ramach programu „MALUCH+”, na utworzenie miejsca opieki dla dzieci do 3 lat w gminie Bukowiec, który oceniono pozytywnie. Na funkcjonowanie "Baśniowej Przystani 2", bo tak ma nazywać się placówka, przyznano dofinansowanie. Środki te pochodzą z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego (FERS).
Zakończono prace adaptacyjne pomieszczeń w budynku po dawnym przedszkolu w Bukowcu przy ul. Dr Ceynowy na cele opiekuńcze, placówka ma rozpocząć funkcjonowanie w kwietniu. Właśnie rozpoczął się nabór na wolne miejsca opieki nad dziećmi.
Główne zadania placówki to zapewnienie dzieciom w wieku od roku do trzech lat opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych, zagwarantowanie dziecku właściwej opieki pielęgnacyjnej oraz edukacyjnej, przez prowadzenie zajęć zabawowych z elementami edukacji, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka oraz prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych. W placówce dziecko będzie mogło przebywać do 10 godzin dziennie.

Poniżej treść ogłoszenia o naborze oraz do pobrania wzór formularza zgłoszeniowego:

Ogłoszenie o naborze