ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • pochmurno z przejaśnieniami
    Dzisiaj:
    18°C / 8°C
sobota 25.05.2019 r.
Imieniny: Borysa, Magdy i Marii-Magdaleny

Odpust to święto całej parafii

Odpust to święto całej parafii i lokalnej społeczności. Uroczysta msza św. gromadzi i jednoczy całą wspólnotę parafialną. Świętowanie w parafii pw. św. Wawrzyńca w Przysiersku trwało trzy dni.
- Bardzo cieszę się z zaangażowania tak wielu osób i instytucji, które pomagają w realizacji naszego odpustu, którego świętowanie trwa trzy dni- mówi proboszcz tutejszej parafii Przemysław Szulc.- Każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Centralne miejsce zajmuje oczywiście Odpust Parafialny. Obudowany jest wydarzeniami towarzyszącymi.
Dzień Chorego zgromadził osoby starsze i schorowane na mszy św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych a następnie wszyscy spotkali się przy stole w Szkole Podstawowej w Przysiersku. Parafialny Spływ Kajakowy odbył się na trasie Błędno-Tleń. Wzięło w nim udział 57 uczestników. Było wszystko to, co jest niezbędne w trakcie takiej imprezy plenerowej: radość, integracja, podziwianie piękna przyrody. Spływ zakończył się grillem w pensjonacie „Biała Koszula”.
Odpust Parafialny w minioną niedzielę ku czci św. Wawrzyńca zgromadził wielu parafian i gości. Przybyły do naszej parafii dwie pielgrzymki piesze z Bukowca i Terespola. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jarosław Kubiak- ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie- dodał. Należy dodać, iż mszę św. ubogacił swoim śpiewem chór „Nieboskłonni”, który działa przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tczewie.
Podczas biesiady odpustowej można było zjeść kiełbaski z grilla, domowe wypieki, wypić kawę czy herbatę. Nie zbrakło tak lubianego z racji takich uroczystości plenerowych chleba ze smalcem i ogórkami. Wszystko to było przygotowane przez parafian. Główną atrakcją był występ Kapeli Podwórkowej „Koronowiacy”. Jak nam powiedział ks. proboszcz z roku na rok jest coraz większe zainteresowanie i chęć współpracy.
- Takie świętowanie odpustu daje szanse bycia bliżej wiernych- mówi ks. Przemysław.- Lepszego poznania się, wspólnego działania na rzecz parafii i lokalnej społeczności a liczba uczestników wydarzeń parafialnych w takiej formule pokazuje wartość i sens podejmowanych działań. Chciałbym za waszym pośrednictwem podziękować i skierować słowa uznania do Rady Parafialnej, sołtysów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysiersku, Stowarzyszenia „AZALIA”, Kwiaciarni Maria i wszystkich ludzi dobrej woli za zaangażowanie nie tylko w odpust parafialny, ale przede wszystkim w codzienną współpracę dla dobra mieszkańców parafii w Przysiersku- dodał na zakończenie.
KP
„Czas Świecia” 17 sierpień 2018 r.