ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    26°C / 12°C
niedziela 03.07.2022 r.
Imieniny: Anatola, Jacka i Mirosławy

Oficjalne otwarcie nowego przedszkola gminnego w Bukowcu

Dzieci do nowego przedszkola uczęszczają już od połowy marca 2022 roku, natomiast ze względu na obowiązujące wówczas obostrzenia epidemiczne zdecydowano, żeby oficjalne otwarcie nowo oddanego obiektu odbyło się po poluzowaniu obostrzeń. I tak kilka tygodni 8 kwietnia miała miejsce uroczystość w siedzibie nowej gminnej placówki dla dzieci, przy ulicy Bajkowej w Bukowcu.

W wydarzeniu zorganizowanym przez zespół pracowników przedszkola we współpracy z urzędem gminy udział wzięli między innymi minister w Kancelarii Premiera Łukasz Schreiber, wicewojewoda kujawsko-pomorski Radosław Kempiński, starosta świecki Barbara Studzińska, wójtowie z sąsiednich gmin, a także radni Rady Gminy, sołtys Bukowca Jolanta Szopińska, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, pracownicy urzędu oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

W trakcie uroczystości ks. proboszcz Tadeusz Chamier Ciemiński poświęcił przedszkole. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali minister Schreiber, wicewojewoda Kempiński, wójt Licznerski i dyrektor przedszkola Maria Kuziak. Nie zabrakło też okolicznościowych przemówień i prezentów dla dzieci. Gościom zaprezentowano obiekt, poszczególne pomieszczenia. Dyrektor Kuziak opowiedziała o nowoczesnych, niespotykanych rozwiązaniach zastosowanych w przedszkolu, na przykład o ściance wspinaczkowej, czy ruchomej, składanej automatycznie ścianie, łączącej dwie sale dydaktyczne. Na zakończenie mieliśmy występ artystyczny dzieci uczęszczających do przedszkola, przygotowany specjalnie na tą okazję przez panie nauczycielki.

Przypomnijmy - budowę rozpoczęliśmy w listopadzie 2020 roku, roboty potrwały 16 miesięcy. W przedszkolu jest pięć sal, każda o powierzchni 75 metrów kwadratowych. Prócz tego jest nowoczesna kuchnia do przygotowania posiłków z całym zapleczem i wyposażeniem. Przedszkole jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ogrodzone i monitorowane. Budowa kosztowała 4,1 miliona złotych. Na to przedsięwzięcie zostały przeznaczone środki z budżetu naszego samorządu, ponadto gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości prawie 800 tysięcy złotych w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nowe przedszkole łącznie może pomieścić około 125 dzieci.