ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • silne opady deszczu
    Dzisiaj:
    14°C / 10°C
sobota 24.10.2020 r.
Imieniny: Arety, Marty i Marcina

Powszechny Spis Rolny 2020

Od 1 września do 30 listopada 2020r. rolnicy spiszą się w Powszechnym Spisie Rolnym.
Udział w nim jest obowiązkowy dla wszystkich rolników.

Metody zbierania danych w spisie:
•    samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internatowej spisrolny.gov.pl,
•    telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrze spisowi telefonicznie w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym.

Dla rolników z terenu gminy Bukowiec, którzy nie mają możliwości dokonania tzw. samospisu u siebie w domu, w Urzędzie Gminy w Bukowcu przygotowane jest stanowisko komputerowe, gdzie można dokonać samospisu internetowego.

Gdzie szukać informacji?
Informacje na temat spisu rolnego znajdziemy na stronie internetowej spisrolny.gov.pl, na stronach internetowych Gminy Bukowiec: www.bip.bukowiec.pl, www.bukowiec.pl oraz bezpośrednio u pracowników Urzędu Gminy: Emilii Szczepańskiej tel. 52 3309325, Anny Pieczka tel. 52 3309329, Grzegorza Radtke tel. 52 3309330.

 

Spis rolny - rachmistrz

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych. Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.

Przypominamy, że użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym i mogą go wypełnić korzystając z dwóch w pełni bezpiecznych metod bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz:

1) Samospis internetowy – dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/

2) Spis telefoniczny – należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zgłosić chęć spisania gospodarstwa.

Z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji, skontaktuje się telefonicznie rachmistrz. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć spisu na inny termin.

Spotkanie informacyjne z użyciem platformy MS TEAMS.
Spotkanie odbędzie się 20 października o godz. 10. Potrwa 60 minut.
Żeby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w link

Dołącz do spotkania w aplikacji Microsoft Teams