ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • lekkie zachmurzenie
    Dzisiaj:
    29°C / 16°C
poniedziałek 24.06.2019 r.
Imieniny: Danuty, Jana i Janiny

Pożar w Polskich Łąkach

3 kwietnia we wczesnych godzinach rannych wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Polskich Łąkach. Wskutek zdarzenia dom, w którym zamieszkiwały dwie rodziny (łącznie 7 osób) nie nadaje się do zamieszkania. Na szczęście żaden mieszkaniec nie ucierpiał, wszyscy zdążyli opuścić swoje mieszkania.
Tego samego dnia spotkaliśmy się z poszkodowanymi rodzinami. Oprócz pomocy udzielonej przez Urząd Gminy w Bukowcu i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, w uzgodnieniu z poszkodowanymi, zwracamy się z prośbą o wsparcie do wszystkich ludzi dobrej woli. Poszkodowani proszą w szczególności o artykuły budowlane, sprzęt AGD - kuchenki gazowe, lodówkę, pralkę. Potrzebne są też środki czystości, naczynia kuchenne, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, przybory szkolne, a także odzież dla dziewczynki w wieku 8 lat (130 cm wzrostu) oraz dla dorosłego mężczyzny (rozmiar XXL) i dla kobiety (rozmiar 46).
Osoby, które zechcą wesprzeć poszkodowanych prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bukowcu, ul Dr Ceynowy 14, 86-122 Bukowiec (pok. nr 10), tel. 52 33 09 324.