ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    17°C / 11°C
środa 08.07.2020 r.
Imieniny: Arnolda, Edgara i Elżbiety

Pozyskaliśmy 60 tysięcy złotych w ramach projektu ZDALNA SZKOŁA

W związku z ogłoszonym stanem epidemii w całym kraju ogłoszono wiele obostrzeń, zmian w funkcjonowaniu placówek, podmiotów publicznych. Dotyczy to także zawieszenia zajęć lekcyjnych w szkołach i wprowadzenia tzw. nauki zdalnej. W związku z tym Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiła nabór, którego przedmiotem było sfinansowanie laptopów i dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie mają możliwości nauki przez internet.

- W projekcie „Zdalna szkoła” gmina Bukowiec została zakwalifikowana według liczby uczniów do 3. kategorii programu, a to oznacza wsparcie w wysokości 60 tysięcy złotych. W ramach tej kwoty zakupiliśmy 22 sztuki laptopów, które trafiły do wszystkich trzech szkół w gminie po 7-8 sztuk. Ponadto zaplanowaliśmy sfinansowanie dostępu do internetu w niezbędnym zakresie. O tym, którym uczniom ma być ten sprzęt czasowo wypożyczony zdecydowali dyrektorzy placówek we współpracy z Zespołem Obsługi Oświaty – mówi wójt Adam Licznerski

Zgodnie z zasadami programu, sprzęt po wznowieniu zajęć w szkołach będzie służył do prowadzenia zajęć lekcyjnych w pracowniach komputerowych w szkołach w naszej gminie.