ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • pochmurno z przejaśnieniami
    Dzisiaj:
    20°C / 10°C
niedziela 20.09.2020 r.
Imieniny: Eustachego, Faustyny i Renaty

Prawie 5 milionów dofinansowania na budowę hali sportowej w Bukowcu!

Ministerstwo Sportu ogłosiło pierwsze rozstrzygnięcia w ramach tegorocznej edycji "Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska". W skali kraju kilkanaście pozytywnie zaopiniowanych wniosków dotyczy budowy pierwszych pełnowymiarowych sal gimnastycznych w gminach, które dotychczas ich nie posiadały. Wśród wyróżnionych samorządów znalazł się Bukowiec.

9 lipca, podczas wizyty w Nakle, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk podsumowała pierwsze rozstrzygnięcia w ramach " Sportowej Polski", wręczyła też wójtowi Gminy Bukowiec Adamowi Licznerskiemu symboliczny czek na dofinansowanie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bukowcu. To najwyższe w historii gminy wsparcie ze środków zewnętrznych na zadanie inwestycyjne wynosi aż 4 miliony 733 tysiące złotych. W uroczystości wzięli udział również Anna Gembicka, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Minister Łukasz Schreiber.

Gminna hala sportowa w Bukowcu ma na co dzień być wykorzystywana do przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego w szkole podstawowej. Oprócz tego mają się tam odbywać uroczystości oraz wydarzenia organizowane przez gminę i lokalne stowarzyszenia. Popołudniami, w weekendy będą z niej korzystać kluby sportowe i mieszkańcy. Od jesieni do wiosny, gdy pogoda na zewnątrz będzie niekorzystna zajęcia w hali prowadzić ma animator zatrudniony na „Orliku”. Projekt hali, oprócz boiska, uwzględnia trybunę na ponad 100 miejsc siedzących, dodatkowe sale na zajęcia (np. aerobik, siłownia), szatnie, pomieszczenia socjalne i toalety. W ramach inwestycji planuje się montaż fotowoltaiki oraz pompy ciepła. Pozwoli to obniżyć bieżące koszty utrzymania obiektu.

Obrazki galerii: