ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    12°C / 7°C
sobota 20.10.2018 r.
Imieniny: Ireny, Kleopatry i Witalisa

Recytowali wiersze księdza Jana

Dzień Patrona w każdej szkole jest dniem wyjątkowym. Tak było również w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Różannie. Ksiądz Jan został patronem placówki 1 czerwca 2010 r.
Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor Halina Garczewska, która przywitała całą społeczność szkolną oraz gości.
-Nasz patron kochał ludzi, przyrodę, ale przede wszystkim dzieci- mówi Halina Garczewska.- Dlatego wiele jego utworów jest właśnie skierowanych do dzieci, o dzieciach i przyrodzie. To poeta, przyrodnik i dlatego tak często mówi się, że jest on księdzem od biedronek, wzorem do naśladowania, pełen mądrości, dobroci i życzliwości- dodała.  
Pierwszym punktem obchodów było przeprowadzenie V Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji ks. Jana Twardowskiego. Do rywalizacji stanęli uczniowie w 4 grupach: klasa „0” , I-III, IV-VI oraz gimnazjaliści. Wszystkie występy oceniali goście, którzy zasiedli w jury: ks. Romuald Demski, kierownik Zespołu Obsługi Oświaty w Bukowcu Grzegorz Gwizdała, Grażyna Szczepańczyk oraz Krystyna Karpińska z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli a także wójt Adam Licznerski. Pod uwagę brano dobór repertuaru, dykcję oraz interpretację utworu.
W kategorii „0” ( przedszkolaki) zwyciężyła Lena Raniszewska z Różanny przed Elizą Manja z Bukowca i Martyną Czop z Różanny.
Kategoria I-III; Laura Jędrzejczak z Przysierska przed Martą Barszcz z Różanny i Anielą Zybert z Bukowca.
Kategoria IV-VI: Paweł Recki z Różanny przed Agatą Lubińską z Bukowca i Martyną Kołtonowską z Różanny.
Gimnazjaliści: Katarzyna Raguza i Marta Muszyńska z Korytowa.
Były również przyznane wyróżnienia. Poziom konkursu był naprawdę wysoki, jak powiedzieli członkowie jury. Np. uczniowie uzyskiwali 46 p na 48 możliwych. Tak było np. wśród 4 recytatorów w kategorii klas IV-VI.
Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pn. „Owady w wierszach księdza Jana”. Oto lista laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. „0”- Laura Medeńska z Przedszkola w Bukowcu, I-III Aniela Zybert z Bukowca, IV-VI Kinga Jarmuła z Różanny i gimnazjalistka Julia Wócik z Korytowa.
Po rozstrzygnięciu konkursu recytatorskiego uczniowie zaprezentowali przedstawienie „Bóg się ukrył…”. Całość przygotowała Andżelika Błaszkowska, oprawą muzyczną zajął się Andrzej Skupniewicz. Piękną dekorację do przedstawienia przygotowali Katarzyna i Sławomir Murawscy.
Po części artystycznej wręczono nagrody i wyróżnienia we wszystkich konkursach, które zostały rozstrzygnięte w tym dniu. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Świeciu.
W przerwach można było podziwiać piękne wystawy przygotowane przez uczniów z racji obchodów Dnia Patrona. Do obchodów włączyła się również Rada Rodziców, która przygotowała kanapki, słodki poczęstunek oraz napoje dla wszystkich uczestników święta szkoły. Na zakończenie z racji przypadającego w tym dniu święta Dnia Dziecka dyr. Halina Garczewska złożyła wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia.
KP
„Czas Świecia”, 23 czerwiec 2017 r.