ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    2°C / 0°C
poniedziałek 24.01.2022 r.
Imieniny: Felicji, Roberta i Sławy

Rockowo w Bukowcu

W sali w Bukowcu miał miejsce koncert, pierwszy po długiej przerwie związanej z pandemią. Gwiazdą wieczoru miał być Tobiasz Staniszewski, finalista VI The Voice of Poland wraz z zespołem The DeadEgo. Jednak ze względu na stan zdrowia nie mógł wystąpić przed publicznością.

Aby nie zawieść przybyłych z różnych miejscowości do Bukowca słuchaczy organizatorzy na scenę zaprosili muzyków, którzy w półtoragodzinnym występie zaprezentowali standardy i evergreeny muzyki rockowej polskiej i światowej. Członkowie zespołu The DeadEgo z którym występuje Staniszewski, zaprosili do udziału zaprzyjaźnionych muzyków, dzięki czemu, licznie zebrani słuchacze mieli okazję usłyszeć znane, solidnie wykonane przeboje. W programie pojawiły się utwory grupy Perfect, Tilt, Chrisa Isaaca, Chucka Berryego, U 2, The Beatles, Joy Dyvision, Roxette, Elvisa Presleya, grupy Kansas. Standardy znane ze ścieżki dźwiękowej filmu Pulp Fiction Quentina Tarrantino słuchała zgromadzona publiczność, która też żywo reagowała kołysząc się i śpiewając. Było zarazem nastrojowo, jesiennie, lirycznie, ale i energetycznie. Chociażby przy utworze „Lokomotywa z ogłoszenia” zespołu Perfect. Świetnie zmianami głosu w różne stylistyki wprowadzał wokalista Marcin "Yahoo” Jaskólski. Na gitarach zagrali: Krzysztof Rubczak i Wojciech „Fazi” Radtke. Sekcję rytmiczną pewnie poprowadził Michał Biniecki na perkusji i Mirosław Paczkowski na gitarze basowej.

- Z naszymi zapowiedziami zgadza się to, że usłyszeliśmy koncert rockowy - powiedział dziękując po wszystkim wykonawcom Andrzej Skupniewicz ze Stowarzyszenia Kantyczka. - Ale to nie było zastępstwo. To była inna jakość, na wysokim poziomie i muzyczna podróż w przeszłość, za co dziękujemy. Tutaj w Bukowcu, na tej sali miały wcześniej miejsce zarówno koncerty, sztuki teatralne, jak i recitale. Mamy nadzieję, że w końcu powrócimy do naszej dobrej tradycji przerwanej przez pandemię - dodał.

Na zakończenie Andrzej Skupniewicz wręczył wykonawcom czerwone róże w dowód wdzięczności za wspaniały wieczór.

Koncert przygotowało Stowarzyszenie Kultury Muzycznej „Kantyczka” przy współudziale Gminy Bukowiec.