ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    23°C / 17°C
piątek 03.07.2020 r.
Imieniny: Anatola, Jacka i Mirosławy

Rodzinny festyn w Budyniu

Czas wakacyjny to okres, kiedy na terenie gminy Bukowiec można się dobrze zabawić, zrelaksować na różnego rodzaju festynach sołeckich. Ostatnio taką imprezę przygotowało sołectwo Budyń.

Tradycyjnie w lipcu sołtys, rada sołecka i mieszkańcy Budynia organizują u siebie festyn rodzinny. Jak zawsze najwięcej atrakcji było przygotowanych dla dzieci, ale i o dorosłych nie zapomniano. Podczas wspólnego biesiadowania dzieci mogły korzystać z wielu darmowych atrakcji. Brały także udział w wielu konkursach z nagrodami. Wszyscy mieli zapewnione napoje, wypieki, nie zabrakło tradycyjnie kiełbaski z grilla. Do upiększenia sobie twarzy jak zawsze ustawiła się długa kolejka młodych chętnych do jej pomalowania. Mamy w tym czasie ustawiły się w kolejce do stoiska kosmetycznego.  
Była fotobudka, przejazdy konikami i szereg zabaw sportowych przygotowanych przez Patryka i Szymona. Na boisko zawitali druhowie z OSP Przysiersk, gdzie każdy mógł się zapoznać z nowoczesnym wyposażeniem nowego wozu strażackiego. W trakcie festynu zbierano datki na rzecz Lenki, która musi mieć wykonaną operację na serduszku poza granicami Polski.  
Takie spotkania w plenerze są zawsze doskonałą okazją do porozmawiania z mieszkańcami. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Skala”, który również wieczorem grał do tańca. Tak wspaniała, wielogodzinna wesoła impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie sponsorzy.  
KP