ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • pochmurno z przejaśnieniami
    Dzisiaj:
    18°C / 8°C
sobota 25.05.2019 r.
Imieniny: Borysa, Magdy i Marii-Magdaleny

Rolnicy szkolą się

22 lutego w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Bukowcu odbyło się szkolenie w zakresie zasad wzajemnej zgodności „cross-compliace”, realizowane w ramach działania „Transfer wiedzy i działalność informacyjna” objętego unijnym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.  
Szkolenie przeprowadzili pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Tematyka szkolenia została przygotowana w oparciu o nowe wymogi  i obowiązki nakładane na rolników, których spełnienie będzie warunkiem otrzymywania płatności bezpośrednich  oraz płatności nieinwestycyjnych, w tym między innymi normy dotyczące utrzymania gruntów wchodzących w skład gospodarstwa w dobrej kulturze rolnej (tzw. DKR) oraz wymogi wzajemnej zgodności w zakresie ochrony wód przed zanieczyszczeniami  spowodowanymi przez azotany pochodzenia rolniczego.
Szkolenie podzielone zostało na dwa działy. Pierwszy obejmował zakres obowiązków realizowanych w gospodarstwach z produkcją zwierzęcą, drugi obowiązki związane z realizacją zasad wzajemnej zgodności w gospodarstwach wyłącznie z produkcją roślinną.

Obrazki galerii: