ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    12°C / 7°C
sobota 20.10.2018 r.
Imieniny: Ireny, Kleopatry i Witalisa

Rolnicy z gminy Bukowiec szkolą się

W tym roku rolników czeka zmiana. Będą składali wnioski o dopłaty bezpośrednie przez internet. Do tej pory mogli składać wnioski przy pomocy internetu, ale zdecydowana większość wolała uczynić to na papierowych dokumentach, które następnie wysyłano bądź przynoszono do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z tego względu  Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu we współpracy z Urzędem Gminy w Bukowcu przygotował na początku marca szkolenie pn. „Zasady wypełniania wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na 2018 oraz realizacja wymogu zazielenienia”.  
O tym, że to dla rolników ważny temat, świadczyła spora frekwencja. Szkolenie miało miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej a przybyło na nie kilkudziesięciu gospodarzy.  
Należy zaznaczyć, iż w ostatnich tygodniach rolnicy z gminy Bukowiec korzystali też z innych szkoleń i kursów. Miedzy innymi pn. „Odchów cieląt i jałówek oraz produkcja mleka”, „Jak  zabezpieczyć  swoją  chlewnię w obliczu zagrożenia ASF w Polsce”, czy „Nowe odmiany zbóż ozimych i jarych - porównanie odporności na patogeny”.
KP
„Czas Świecia” 23 marzec 2018 r.

Obrazki galerii: