ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    24°C / 12°C
wtorek 25.06.2024 r.
Imieniny: Łucji, Witolda i Wilhelma

Rozbudowa i kompleksowa modernizacja szkoły w Przysiersku zakończona. Zobaczcie film i zdjęcia

Przypomnijmy, że we wrześniu 2022 roku rozpoczęły się roboty przy szeroko zakrojonej rozbudowie szkoły podstawowej w Przysiersku. Teraz, po niespełna półtora roku, inwestycja została zakończona i służy mieszkańcom, uczniom z Przysierska, Plewna, Budynia, Kawęcina i Jarzębieńca.

Z tej okazji 1 lutego odbyła się uroczystość, w której uczestniczyła cała uczniowska społeczność, która na co dzień będą korzystać z nowoczesnej placówki, kadra pedagogiczna z dyrektor Stanisławą Kuffel, poseł Łukasz Schreiber, wójt Adam Licznerski, radni Rady Gminy z przewodniczącym Czesławem Wszołkiem, sołtys Rafał Żochowski z radą sołecką, przedstawiciele stowarzyszeń: Sparta Przysiersk, „Ramię w ramię” i „Azalia”, strażacy z jednostki OSP Przysiersk z prezesem Januszem Gerke, przedstawiciele kuratorium, instytucji państwowych i samorządowych, kierownicy jednostek organizacyjnych, rada rodziców, działacze społeczni i sponsorzy, przedstawiciele grudziądzkiej firmy Solgrud z p. prokurent Anną Baranowską, która realizowała zadanie oraz reprezentacja mieszkańców Przysierska. W trakcie spotkania obiekt poświęcił ksiądz Przemysław Szulc, proboszcz miejscowej parafii. Zgromadzona publiczność obejrzała występy artystyczne przygotowane przez wychowanków miejscowej podstawówki. Głos zabrali zaproszeni goście, dyrektor szkoły oraz gospodarz gminy Adam Licznerski, który prócz podziękowań opowiedział, jakie prace zostały wykonane.

- Zakres projektu był bardzo obszerny, wieloelementowy. Obejmował budowę energooszczędnej sali gimnastycznej, łącznika ze „starą” częścią obiektu, wymianę źródła ciepła na odnawialne źródło energii. Prócz rozbudowy zaplanowaliśmy również wykonanie zupełnie nowej, spójnej elewacji, gruntowną modernizację wewnątrz dotychczas funkcjonującego budynku. Wymieniliśmy instalacje, fachowcy odnowili ściany, modernizacja objęła stolarkę i podłogi – wyliczał Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Równolegle toczyły się prace w otoczeniu szkoły, mamy nowe ciągi komunikacyjne, parking, małą infrastrukturę, zieleń – dodał gospodarz.

Jak wspomnieliśmy, generalnym wykonawcą inwestycji była firma Solgrud z Grudziądza, która złożyła w przetargu najkorzystniejszą ofertę. Łączna wartość przedsięwzięcia to około 14 milionów złotych. Inwestycja jest współfinansowana ze środków funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. Kwota uzyskanego przez gminę Bukowiec dofinansowania wynosi 11,2 miliona złotych. Ponadto w drugiej połowie ubiegłego roku urzędnicy z Bukowca pozyskali dodatkową dotację w wysokości 400 tysięcy złotych z programu „Inwestycje w oświacie”, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Poniżej prezentujemy zdjęcia obiektu, fotorelację z uroczystości oraz krótki film prezentujący kompleks szkolny po rozbudowie.