ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • całkowite zachmurzenie
    Dzisiaj:
    2°C / -1°C
wtorek 01.12.2020 r.
Imieniny: Blanki, Edmunda i Eligiusza

Ruszyła budowa nowego przedszkola gminnego

Już rozpoczęły się prace przy budowie nowego przedszkola w Bukowcu. Został rozstrzygnięty przetarg, który wyłonił jego wykonawcę. Prace ruszyły wraz z początkiem miesiąca listopada. Niezagospodarowany teren w centrum Bukowca za budynkiem administracyjnym urzędu gminy, stał się dużym placem budowy.

Tak oczekiwane od dawna przedszkole buduje „Koga Inwestycje Budowlane” z siedzibą w Bydgoszczy. Przedsięwzięcie, prócz prac budowlanych, wykończeniowych i zagospodarowania terenu, obejmuje również zakup i montaż wyposażenia. Wartość kontraktu to 4,1 miliona złotych. Na to przedsięwzięcie zostały przeznaczone środki z budżetu gminy, jak również pozyskano na to zadanie dofinansowanie w wysokości prawie 800 tysięcy złotych w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zakończenie inwestycji zostało zaplanowane najpóźniej na koniec przyszłego roku.

- Będzie to nowoczesny, parterowy obiekt - mówił wójt Adam Licznerski. - W istniejącym obecnie budynku, w którym mieści się przedszkole znajdują się tylko 3 sale, a dzieci jest prawie 80. W nowym obiekcie będzie 5 sal dla około 125 dzieci. Dzięki temu nie powinno być żadnych problemów z zapewnieniem opieki przedszkolnej dla wszystkich najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Prócz tego będzie tam nowoczesna kuchnia do przygotowania posiłków, pokój nauczycielski i do zajęć indywidualnych, toalety, szatnie. Obiekt będzie oczywiście przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i ogrodzony - dodał.

Budowę przedszkola planowano od dawna, toteż wcześniej zaprojektowano i wybudowano drogę dojazdową z parkingiem, chodnikiem i oświetleniem. Przed powstającym przedszkolem będą także miejsca parkingowe, zatoka autobusowa. Droga powstała przy 50% wsparciu finansowym z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

KP

Obrazki galerii: