ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    17°C / 11°C
środa 08.07.2020 r.
Imieniny: Arnolda, Edgara i Elżbiety

Są pieniądze na kolejne dwie drogi w gminie Bukowiec

Wojewoda Kujawsko-Pomorski 15 kwietnia ogłosił wyniki tegorocznej edycji rządowego konkursu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W 2020 roku w naszym regionie będzie realizowanych 150 zadań drogowych – 26 powiatowych i 124 gminne. Limit na dofinansowanie zadań wykonywanych przez samorządy województwa wyniesie 154,6 mln zł.

Wśród projektów, które przeszły pozytywną weryfikację i znalazły się na liście podstawowej do dofinansowania są aż dwa zadania drogowe w gminie Bukowiec. Pierwsze z przedsięwzięć polega na budowie odcinka drogi łączącej ulice: Dr Ceynowy i Kościelną w Bukowcu. Droga ma stanowić dojazd do planowanego nowego przedszkola gminnego. Oprócz jezdni o szerokości 5 metrów powstanie chodnik, miejsca parkingowe oraz oświetlenie. Wartość inwestycji to ok. 530 tysięcy złotych, a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych stanowi 50% kosztów.

Kolejna droga zaplanowana do budowy w tym roku w gminie Bukowiec, to prawie kilometrowy odcinek prowadzący z Gawrońca do Poledna. Za kilka miesięcy mieszkańcy mają cieszyć się asfaltowym dywanikiem. To zadanie, po zakończeniu procedury przetargowej ma kosztować prawie 900 tysięcy złotych. I w tym przypadku połowę kosztów pokryje gmina – to niecałe pół miliona złotych, a drugie tyle będzie stanowić dofinansowanie z Fundusz Dróg Samorządowych.

Dodajmy, że samorządowcy z Bukowca już rozstrzygnęli przetargi na budowę obydwu dróg. Najkorzystniejsze oferty złożyło świeckie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów