ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    6°C / -1°C
niedziela 21.04.2024 r.
Imieniny: Jarosława, Konrada i Selmy

Ścieżka pieszo-rowerowa w Polskich Łąkach gotowa, będą kolejne. Informujemy o inwestycjach drogowych w gminie Bukowiec

Zaledwie kilka tygodni temu rozpoczęła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej od skrzyżowania z drogą gminną w centrum Polskich Łąk, aż do istniejącego chodnika z kostki betonowej przy cmentarzu parafialnym, a już na koniec marca wykonawca zrealizował roboty budowlane przy tym zadaniu.

- Ścieżka została zaprojektowana przez naszą gminę, we współpracy z powiatem – przypomina Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. – Była budowana w pasie drogi powiatowej, dlatego realizacją tego zadania zajmuje się Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu – dodaje wójt.

Ścieżka ma szerokość dwóch metrów, nawierzchnia asfaltowa. Wykonawca zrobił zjazd na drogę gminną w kierunku Gawrońca i dodatkowe na pola uprawne.

Dodajmy, że gmina przygotowuje projekt budowy ponad 3-kilometrowego odcinka drogi rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 240, z Krupocina do Bramki. Ponadto w przyjętym przez powiat programie przebudowy dróg ujęto ścieżki rowerowe przy drogach powiatowych, a samorząd z Bukowca zadeklarował wsparcie finansowe dla tych inwestycji.

Równolegle toczą się prace przy budowie dróg gminnych. Przedsięwzięcie realizuje wyłoniona w przetargu firmy Redon z Nakła.

- Już drugi rok z rzędu budujemy jednorazowo kilka odcinków, łącznie to kolejne ponad dwa kilometry utwardzonych nawierzchni w Gawrońcu, Polskich Łąkach, Bukowcu i Przysiersku – podkreśla wójt Adam Licznerski. - To dzięki temu, że pozyskaliśmy niebagatelne wsparcie 3,3 miliona złotych ze źródeł zewnętrznych – dodaje samorządowiec.

Ponadto w budżecie gminy zabezpieczono środki finansowe na zaprojektowanie następnych dróg, ujętych w wieloletnim gminnym programie przebudowy, między innymi z Kawęcina do Bramki.

Z dobrych wiadomości, jeszcze w tym roku zostanie przebudowana droga z Budynia do Jarzębieńca. Mamy też ważną informację, szczególnie dla kierowców kierujących się do węzła drogi ekspresowej S5 w Grucznie i do zakładu produkcyjnego w Polednie - ma być przebudowana droga powiatowa z Bukowca do Gawrońca. Powiatowy Zarząd Dróg zamierza niebawem ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej tego zadania.

Obrazki galerii: