ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    22°C / 9°C
sobota 18.05.2024 r.
Imieniny: Alicji, Edwina i Eryka

Sportowo–rekreacyjna majówka na orliku w Bukowcu. Były animacje dla dzieci i turnieje sportowe

Są takie wydarzenia, które jednoznacznie kojarzą się z długim weekendem majowym. W przypadku gminy Bukowiec jest to sportowo – rekreacyjna majówka, która po poluzowaniu ograniczeń wróciła do kalendarza cyklicznych imprez organizowanych przez nasz samorząd.

W tym roku pierwszy dzień maja upłynął pod znakiem sportu i zabawy. Na orliku opiekunowie kompleksów sportowych z Bukowca i Przysierska, pracownicy urzędu oraz stowarzyszenia rozwoju i promocji gminy zorganizowali wiele atrakcji.

Sporo emocji przyniosły rozgrywki w piłkę nożną, w których udział wzięło dziewięć drużyn. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli młodzi adepci futbolu ze szkoły w Różannie, wygrywając z Wisłą Gruczno. Natomiast wśród młodzieży i dorosłych najlepsi byli „Przyjaciele z podwórka”, na drugim stopniu podium stanęła drużyna „I4life” Terespol, a trzecie miejsce przypadło zespołowi złożonemu ze strażaków ochotników OSP.

Równolegle do turnieju piłkarskiego, w sali gimnastycznej szkoły w Bukowcu rywalizację toczyli młodzi tenisiści stołowi. Ostatecznie w turnieju zwyciężyła Wiktoria Michałowska z Bukowca. Zawody zorganizowali opiekun sekcji Adam Licznerski oraz trener Adam Wasilewski.

Prócz tego na orliku mieliśmy pokazowe mecze w siatkówkę, w których udział wzięli reprezentanci Policji, jednostek OSP z Przysierska i Bukowca, nauczyciele ze szkoły w Bukowcu oraz drużyna z urzędu gminy.

Oczywiście nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Od początku kolejka milusińskich ustawiała się do dmuchańców, baniek mydlanych, warsztatów balonowych i innych wymyślnych animacji. Dzieci na krok nie odstępowały maskotek – Chase’a z „Psiego Patrolu” i myszki Minnie. Trzeba dodać, że oblegane przez rodziny było stoisko z pyszną watą cukrową.