ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    5°C / 1°C
niedziela 27.11.2022 r.
Imieniny: Franciszka, Kseni i Maksymiliana

Spotkanie z biskupem Ryszardem Kasyną w szkole w Przysiersku

18 listopada, w ramach wizytacji parafii Przysiersk, w miejscowej szkole gościł biskup diecezjalny dr Ryszard Kasyna, któremu towarzyszył ks. proboszcz Przemysław Szulc.

Dzieci przyjęły dostojnego gościa tradycyjnie chlebem i solą, wręczyły kwiaty i kosz owoców, a dyrektor Stanisława Kuffel przywitała wyjątkowego gościa oraz podziękowała za wizytę. Wyjaśniła również, że ważne miejsce w naszej szkole zajmują wychowanie regionalne, patriotyczne i zaprosiła do obejrzenia programu nawiązującego do niedawno obchodzonego Święta Niepodległości.

Uczniowie klasy szóstej i czwartej recytowali wiersze, które mówiły o trudnych losach naszego narodu, bohaterstwie rodaków, sławiły piękno ojczystych krajobrazów. Przypominały, czym dla Polaków jest Ojczyzna i jakimi wartościami warto się w życiu kierować. Podniosłego charakteru uroczystości dodały pieśni wykonane przez chór: Śpiewka 1920, z filmu Bitwa warszawska oraz Taki kraj J. Pietrzaka, a także Uwierz, Polsko.

Po występnie głos zabrał ksiądz biskup. Nawiązując do obejrzanego programu, zwrócił uwagę, że jednym z najważniejszych słów w naszym życiu jest słowo: ziemia. Warto doceniać miejsce – tę ziemię, na której przyszło nam żyć, dbać o nią. Dopiero kiedy nie można na niej być, docenia się jej wartość. Potem zachęcił uczniów do zadawania pytań. Ci mieli ich bardzo wiele, pytali m.in. o to, czy ma rodzeństwo, czy lubił się uczyć, jaki był ulubiony przedmiot, jaka ulubiona dyscyplina sportu.