ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • całkowite zachmurzenie
    Dzisiaj:
    17°C / 10°C
poniedziałek 23.09.2019 r.
Imieniny: Bogusława, Liwiusza i Tekli

Straże pożarne coraz lepiej wyposażone

W Przysiersku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego w ramach projektu "Nowoczesne służby ratownicze - zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych". To ważne przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Na uroczystości pojawili się prezesi jednostek OSP, nie zabrakło też burmistrzów i wójtów z powiatów świeckiego i bydgoskiego. Wartość przekazanego druhom ochotnikom wyposażenia to ok. 1,8 mln zł. W gronie wyróżnionych znalazły się dwie jednostki z gminy Bukowiec, które od lat skutecznie niosą pomoc i ratunek w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, czyli OSP Bukowiec i OSP Przysiersk.

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców to także konsekwentne doposażanie jednostek ochotniczych straży pożarnych – mówi wójt gminy Bukowiec Adam Licznerski. – Dlatego cieszę się, że udało się pozyskać kolejne potrzebne narzędzia wykorzystywane w akcjach ratowniczych – dodał.

Jednostki z Przysierska i Bukowca otrzymały piłę ratowniczą, aparat ochrony dróg oddechowych z czujnikiem oraz parawany do osłony miejsca wypadku. Sprzęt jednostkom przekazali wiceprezes zarządu wojewódzkiego ZOSP RP druh Janusz Gerke oraz komendant powiatowy PSP w Świeciu bryg. Piotr Tkaczyński.
WK, KP

http://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/7,113943,24918199,straze-pozarne-coraz-lepiej-wyposazone.html