ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • całkowite zachmurzenie
    Dzisiaj:
    0°C / -1°C
niedziela 26.01.2020 r.
Imieniny: Lutosława, Normy i Pauliny

Świętowali jubileusze małżeńskie

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Bukowcu wójt Adam Licznerski i kierownik USC Anna Pieczka uhonorowali dwie pary małżeńskie medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.
Były kwiaty, tradycyjny toast, serdeczne życzenia a także pamiątkowe zdjęcia.
Barbara i Tadeusz Koszur z Branicy ślub cywilny zawarli w Lęborku 28 grudnia 1968 r. W tym samym dniu kościelny w miejscowości Linia/ Wejherowa.
Jubilatka pochodzi z Lęborka a jej mąż z Krzeszyc w woj. lubuskim. Poznali się na studiach w Bydgoszczy. Ona studiowała na wydziale telekomunikacyjnym, on na wydziale mechanicznym w Wyższej Szkole Inżynierskiej. Wraz z mężem jubilatka pracowała w Kostrzyńskich Zakładach Papierniczych. Również kilka lat jako nauczycielka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Udzielała się społecznie w Komitetach Rodzicielskich zarówno w szkole podstawowej jak i w liceum. W roku 1977 przeprowadzili się do Świecia. Tutaj pracowali w Zakładach Celulozy i Papieru. Jubilatka przeszła na emeryturę w roku 1999, jubilat w 2007. Jubilat był zawsze bardzo zaangażowany w sprawach, które dotyczyły ochrony środowiska.
Do miejscowości Branica w gminie Bukowiec przeprowadzili się w roku 2001.
Mają syna i córkę, doczekali się 4 wnucząt.
Teraz będąc na emeryturze dalej spełniają swoje marzenia, hobby. Jubilatka uwielbia podróże, bardzo dużo czyta, interesuje się fotografią.
Jubilat również lubi podróżować wraz z żoną, wędkuje a także…haftuje, zazwyczaj haftem krzyżykowym. To rodzinna tradycja.
Uważają, że 50 lat w małżeństwie można łatwo przejść, kiedy rodzina jest pogodna, nawzajem doskonale się rozumieją i wszyscy są blisko siebie.
Felicja i Franciszek Stachowscy z Bukowca ślub cywilny oraz kościelny zawarli 60 lat temu. Cywilny 6 września 1957 r. w Bukowcu, kościelny 14 września 1957 r. w Przechowie. Jubilatka pochodzi z Przechowa, jubilat z Bukowca. Jak pani Felicja rozpoczęła pracę w Bukowcu zapoznali się na jednej z zabaw. Pani Felicja pracowała jako księgowa w Zakładach Mleczarskich w Przechowie a następnie w mleczarni w Bukowcu oraz w Zakładach Budowy nr 76 w Bydgoszczy (jako magazynier) i w Gminnej Spółdzielni „SCh” w Bukowcu jako księgowa.  
Jubilat pracował w młynie u p. Mrozińskich. Początkowo jako uczeń, potem przez 10 lat, jako pracownik. Następnie w Gminnej Spółdzielni „SCh” w Bukowcu przez 30 lat, jako magazynier aż do emerytury.
Na początku swojej emerytury pomagali dzieciom w wychowaniu wnucząt, teraz zajmują się domem. Jubilatka kocha czytać książki, rozwiązuje krzyżówki, mąż dużo czasu spędza, jak tylko pogoda pozwala na jeździe rowerem.
Mają 3 dzieci, doczekali się 5 wnucząt i 2 prawnuków.
Ich recepta na szczęśliwe małżeństwo jest bardzo prosta: zgoda, nic więcej.
Do najserdeczniejszych życzeń dołącza się nasza redakcja „Czasu Świecia”.
KP
„Czas Świecia” 18 styczeń 2019 r.