ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    29°C / 17°C
środa 19.09.2018 r.
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda

Szacunek dla druhów strażaków-ochotników

W Przysiersku miały miejsce gminne obchody Dnia Strażaka. Jak zawsze zgodnie z tradycją uroczystości rozpoczęto od uczestniczenia we mszy św. Chociaż minął już miesiąc od oficjalnego święta to jak mówią druhowie najważniejsza jest ich praca, docenienie i zaangażowania na rzecz społeczeństwa.
Strażacy z gminy Bukowiec obchodzili swoje święto w Przysiersku. Druhowie z obu jednostek OSP KSRG z Bukowca i Przysierska przeszli za swoimi sztandarami spod remizy do kościoła parafialnego pw. św. Wawrzyńca. Tutaj ks. Przemysław Szulc odprawił mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin, wygłosił homilię.
Po mszy św. dalsza część uroczystości przeniosła się pod remizę, gdzie odbyła się część oficjalna Dnia Strażaka. Nie obyło się bez oficjalnych przemówień gospodarzy oraz gości. Tradycyjnie w tym dniu druhowie, którzy zasłużyli sobie na największe podziękowanie za swoją pracę na rzecz społeczeństwa otrzymali je z rąk wójta gminy Adama Licznerskiego i prezesa Zarządu Gminnego Związku OSP RP Janusza Gerke. Z OSP Przysiersk listy gratulacyjne trafiły do następujących druhów: Dawida Bień, Mateusza Kruk, Bartłomieja Meger, Rafała Żochowskiego, Piotra Gerke. Z OSP Bukowiec do Pawła  Arndt, Karoliny Maślewskiej, Marka Chmielewskiego i Damian Stodolskiego.
W uroczystości wzięli udział: wójt Adam Licznerski, prezes OSP Przysiersk Janusz Gerke, mł. kpt. Adam Gwizdała z ramienia KP PSP Świecie a jednocześnie prezes OSP w Bukowcu, panie ze Stowarzyszenia „Azalia”, Grzegorz Chmielewski-Przewodniczący Rady Powiatu, dyr. Przedszkola Samorządowego w Przysiersku Bogumiła Ziółkowska, ks. Przemysław Szulc, mieszkańcy z terenu gminy Bukowiec.
Po części oficjalnej gospodarze zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy a muzykę w tym dniu serwował dj Kamroś.
KP
„Czas Świecia” 15 czerwiec 2018 r.