ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    6°C / -1°C
niedziela 21.04.2024 r.
Imieniny: Jarosława, Konrada i Selmy

Ta wiadomość ucieszy mieszkańców Poledna. Będzie nowa świetlica wiejska

Samorząd z Bukowca kilka miesięcy temu zgłosił do kolejnej edycji Programu Inwestycji Strategicznych trzy zadania, jedno z nich to budowa nowej świetlicy wiejskiej w Polednie. Dobra wiadomość jest taka, że wniosek z gminy został pozytywnie oceniony, tak więc inwestycja dojdzie do skutku.

- Obecnie w Polednie mamy niewielką świetlicę, z trudem można zorganizować większe zebranie, czy spotkanie sołeckie. A że pojawiła się szansa na pozyskanie pokaźnego dofinansowania na budowę nowego obiektu, postanowiliśmy spróbować – mówi wójt Adam Licznerski. – No i jak się okazuje, nasze starania nie poszły na marne, ponieważ mamy przyznane 2 miliony złotych, co ma stanowić ponad 90 procent całej inwestycji – dodaje z satysfakcją wójt.

W tej chwili trwa proces projektowania. Świetlica zostanie wybudowana w oparciu o obowiązujące standardy termoizolacyjne z uwzględnieniem ogrzewania przy użyciu pompy ciepła, będzie też fotowoltaika. W obiekcie będą dwa pomieszczenia na organizację spotkań, uroczystości, szkoleń, wydarzeń kulturalnych, czy zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Ponadto kuchnia, toalety, zaplecze sanitarne, pomieszczenia gospodarcze. Zakłada się, że w ramach zadania świetlica zostanie wyposażona w meble, sprzęt kuchenny i audiowizualny. Obiekt będzie oczywiście przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach zadania planuje się także zagospodarowanie przyległego terenu, utwardzenie kostką brukową ciągów komunikacyjnych i miejsc postojowych. Budowa powinna rozpocząć się w drugiej połowie nadchodzącego roku.