ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    24°C / 15°C
wtorek 26.09.2023 r.
Imieniny: Cypriana, Justyny i Łucji

Tegoroczne międzygminne zawody sportowo-pożarnicze za nami. Zobaczcie fotorelację z wydarzenia

W ostatnią sobotę kwietnia, tym razem w Świekatowie odbyły się międzygminne zawody sportowo-pożarnicze, sędziowane przez mł. bryg. Tomasza Sadeckiego z Komendy Powiatowej PSP w Świeciu. Wzięły w nich udział drużyny z gmin: Bukowiec, Pruszcz i Świekatowo.

Gminę Bukowiec reprezentowały wpisane do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostki OSP z Bukowca oraz z Przysierska. Dodajmy, że z gminy Pruszcz w turnieju wzięły udział zespoły z Łowina, Łowinka i Wałdowa. Gospodarzy, gminę Świekatowo, reprezentowała jednostka ze Świekatowa oraz z Zalesia Królewskiego.

Zawodnicy reprezentujący poszczególne straże rywalizowali w sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów z przeszkodami oraz w bojówce.

Zawody obserwowali prezesi poszczególnych Zarządów Gminnych OSP RP, prezes Zarządu Powiatowego druh Janusz Gerke oraz wójtowie gmin Bukowiec i Świekatowo - Adam Licznerski i Marek Topoliński.

W kolejnym powiatowym etapie udział wezmą zwycięzcy z poszczególnych gmin, a więc druhowie z OSP Przysiersk, OSP Łowinek i OSP Świekatowo.