ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    24°C / 12°C
wtorek 25.06.2024 r.
Imieniny: Łucji, Witolda i Wilhelma

Trwają prace przy inwestycji w Różannie. Informujemy o postępach w robotach budowlanych

W połowie grudnia ubiegłego roku w urzędzie gminy w Bukowcu odbyło się podpisanie umowy na realizację zadania polegającego na modernizacji kompleksu sportowego oraz świetlicy wiejskiej w Różannie. Wyłoniona w przetargu świecka firma Hemar wykonuje już przedsięwzięcie warte nieco ponad 2,5 miliona złotych.

- W połowie stycznia wykonawca przystąpił do pierwszych prac budowlanych w świetlicy wiejskiej. Najpierw przestawiono ściany działowe, obecnie są wykonane instalacje sanitarne i elektryczne, przygotowano otwory pod nową stolarkę, na zewnątrz dobudowano wiatrołap – wylicza Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Natomiast przy szkole wykonawca przeprowadza roboty ziemne, układa drenaż, przygotowuje teren do wykonania poszczególnych warstw pod bieżnię i boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią – dodaje wójt.

Trzeba podkreślić, że po modernizacji świetlica będzie większa i znacznie bardziej funkcjonalna, niż do tej pory. A to dlatego, że na potrzeby mieszkańców zostaną przeznaczone pomieszczenia po dawnym sklepie GS.

Dodajmy, że gmina Bukowiec na tą inwestycję pozyskała 2 miliony złotych z trzeciej edycji Polskiego Ładu, skierowanego dla samorządów popegeerowskich, pozostałe kilkaset tysięcy złotych stanowią środki własne.

Obrazki galerii: