ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    17°C / 11°C
środa 08.07.2020 r.
Imieniny: Arnolda, Edgara i Elżbiety

Trwają prace w parku wiejskim w Bukowcu

Park wiejski w Bukowcu jest miejscem organizacji wielu imprez i uroczystości gminnych, między innymi Dni Gminy, dożynek, czy pikników wakacyjnych, stąd potrzeba modernizacji i uzupełnienia istniejącej infrastruktury. Dzięki temu ma poprawić się komfort dla organizatorów i uczestników imprez.

Jeszcze w ubiegłym roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu wójt Adam Licznerski podpisał umowę na dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej nowej inwestycji w parku wiejskim w Bukowcu. Następnie ogłosiliśmy przetarg, który wyłonił wykonawcę zadania. Wyzwania podjął się Zakład Remontowo-budowlany z Osnowa. Obecnie trwają prace.

- W ramach przedsięwzięcia powstaje pomieszczenie techniczne z przeznaczeniem na przebieralnię dla występujących zespołów, magazyn oraz toaletę. Będzie też nowa nawierzchnia płyty przed sceną. Ponadto w projekcie ujęto wymianę kamer systemu monitoringu wizyjnego – informuje wójt Adam Licznerski.

Całkowita wartość zadania wynosi 147 tysięcy złotych, natomiast dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla gminy to 81 tysięcy złotych. Zgodnie z harmonogramem prace powinny zakończyć się do końca maja.

Obrazki galerii: