ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • śnieg z deszczem
    Dzisiaj:
    7°C / 1°C
czwartek 18.04.2024 r.
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy i Gościsławy

Trzy miasteczka rowerowe przy szkołach gotowe. Gmina Bukowiec pozyskała na ten cel prawie pół miliona złotych

Miasteczko rowerowe, to plac posiadający jezdnie i skrzyżowania oraz wyposażony w znaki drogowe. Służy do bezpiecznego szkolenia jazdy, głównie na rowerze. Właśnie dokonano odbioru trzech takich obiektów w gminie Bukowiec.

- Miasteczka ruchu drogowego mają służyć nie tylko uczniom wszystkich szkół podstawowych podczas lekcji z wychowania komunikacyjnego i egzaminów na kartę rowerową, ale każdemu, kto będzie chciał poznać lub odświeżyć zasady obowiązujące na drodze – podkreśla Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Jak pokazuje praktyka, popularne są również wśród młodszych dzieci, które spędzając wspólnie z opiekunami swój wolny czas, przy okazji oswajają się z infrastrukturą drogową, znakami drogowymi – dodaje wójt.

Przypomnijmy, że samorząd Bukowca w 2022 roku złożył wniosek o dofinansowanie z projektu „Bezpieczny pieszy – doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”, w efekcie pozyskując ok. 450 tysięcy złotych unijnego dofinansowania na budowę dwóch stacjonarnych obiektów przy szkołach w Korytowie i w Bukowcu, natomiast dla szkoły w Przysiersku zostało zakupione mobilne miasteczko rowerowe ze specjalnym trenażerem. Całkowity koszt projektu wyniósł ok. 530 tysięcy złotych, tak więc pozyskane z zewnątrz środki stanowią 85% całkowitej wartości przedsięwzięcia.

Obrazki galerii: