ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    4°C / 1°C
niedziela 27.11.2022 r.
Imieniny: Franciszka, Kseni i Maksymiliana

Umowa na rozbudowę szkoły w Przysiersku podpisana. Gmina pozyskała ponad 11 milionów złotych na inwestycję

Przypomnijmy, że w ramach Programu Inwestycji Strategicznych gmina Bukowiec pozyskała wsparcie finansowe w wysokości 11 milionów 200 tysięcy złotych na rozbudowę szkoły podstawowej w Przysiersku. Teraz przyszedł czas na podpisanie umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą, firmą Solgrud. Po zakończeniu procedur okazało się, że oferta przedsiębiorstwa z Grudziądza na 13,4 miliona złotych jest najkorzystniejsza. W uroczystym podpisaniu umowy, które miało miejsce 26 sierpnia, uczestniczyli ze strony gminy wójt Adam Licznerski, skarbnik Honorata Surma-Kochańska, radni z Przysierska - Janusz Gerke i Czesław Czacharowski, natomiast firmę Solgrud reprezentowali członkowie zarządu Dariusz Sielski i Janusz Marszałkiewicz. W spotkaniu wziął udział wicewojewoda kujawsko-pomorski Radosław Kempinski.

- W projekcie rozbudowy szkoły w Przysiersku uwzględniliśmy budowę nowej, dużej sali gimnastycznej, kolejne izby lekcyjne, zaplecze sanitarne w nowej części obiektu, a także wymianę źródła ogrzewania na gruntową pompę ciepła. Cały kompleks szkolny w Przysiersku zyska ponadto nową, spójną elewację. Planujemy też zagospodarowanie terenu wokół szkoły – informuje wójt Adam Licznerski.

W umowie przewidziano, że inwestycja powinna zostać zrealizowana w ciągu 16 miesięcy, a w najbliższych dniach nastąpi przekazanie placu budowy.