ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    10°C / 5°C
poniedziałek 17.02.2020 r.
Imieniny: Donata, Gizeli i Łukasza

Unijne wsparcie na park w Bukowcu

18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu wójt Adam Licznerski podpisał umowę na dofinansowanie kolejnej w ostatnich latach inwestycji w parku wiejskim w Bukowcu. W spotkaniu uczestniczyli wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Dariusz Kurzawa i członek zarządu Aneta Jędrzejewska.

W ramach przedsięwzięcia nasz samorząd planuje wybudować pomieszczenie techniczne z przeznaczeniem na przebieralnię dla występujących zespołów, magazyn oraz toaletę. Będzie też nowa nawierzchnia płyty przed sceną. Ponadto w projekcie ujęto wymianę kamer systemu monitoringu wizyjnego.

- Całkowita wartość przygotowanego przez nasz urząd projektu wynosi 120 tysięcy złotych, natomiast dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich otrzymaliśmy w wysokości 81 tysięcy złotych. Zadanie chcemy zrealizować i rozliczyć najpóźniej do końca przyszłego roku – informuje wójt gminy Bukowiec Adam Licznerski.

Park wiejski w Bukowcu jest miejscem organizacji wielu imprez i uroczystości gminnych, między innymi Dni Gminy, dożynek, czy pikników wakacyjnych, stąd potrzeba modernizacji i uzupełnienia istniejącej infrastruktury. Dzięki temu poprawi się komfort dla organizatorów i uczestników imprez.