ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    4°C / 1°C
niedziela 27.11.2022 r.
Imieniny: Franciszka, Kseni i Maksymiliana

Uroczyste chwile przedszkolaków z Bukowca i Przysierska. Są już po pasowaniu

Pierwsze dni listopada z pewnością na długo utkwią w pamięci wychowanków dwóch gminnych przedszkoli z Przysierska i Bukowca. Wszystko za sprawą uroczystości pasowania.

Motyle, Krasnale oraz Biedronki z placówki w Bukowcu przygotowały z tej okazji przedstawienie słowno - muzyczne, które zaprezentowały przed swoimi najbliższymi. Piosenki, tańce jak i wierszyki potwierdziły, że wszystkie dzieci są gotowe zostać prawdziwymi przedszkolakami. Maluchy wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności! Po części artystycznej dyrektor Monika Janicka dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na żaczka przedszkolaczka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia milusińscy otrzymali dyplomy pasowania oraz słodkie upominki. Trzeba dodać, że najstarsza grupa - Jeżyki swój dzień pasowania połączyła z obchodami Święta Niepodległości. W tym dniu po raz czwarty przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

Z kolei w przedszkolu w Przysiersku pasowanie na Starszaka rozpoczęło się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Następnie wychowankowie obiecali: być koleżeńskim, nie zapominać o czarodziejskich słowach: proszę, dziękuję, przepraszam, sumiennie wykonywać zadania i obowiązki przedszkolaka, troszczyć się o swoją grupę, być zawsze uśmiechniętym i życzliwym dla wszystkich. Po złożonej obietnicy, dyrektor Bogusława Ziółkowska dokonała uroczystego pasowania. Oczywiście nie zabrakło słodkiej niespodzianki w postaci wielkiego tortu i innych łakoci uwielbianych przez dzieci. W tej części uroczystości kreatywnością wykazali się rodzice przygotowując na stolikach piękne dekoracje.