ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    28°C / 16°C
środa 19.09.2018 r.
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda

W Bukowcu debata z udziałem Policji

Na terenie powiatu świeckiego odbyły się debaty społeczne pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Poruszono temat bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania oraz współpracy mieszkańców z funkcjonariuszami Policji w zakresie reagowania na wszelkie zakłócenia prawa. Podsumowano również dotychczasową działalność odtworzonego Posterunku Policji w Bukowcu. W urzędzie gminy w Bukowcu spotkanie z udziałem radnych, sołtysów, pracowników samorządowych gminy miało miejsce 28 czerwca.
- Przedstawiciele komendy powiatowej i naszego posterunku mówili na temat służby dzielnicowych, stanu bezpieczeństwa na obszarze gmin objętych działaniem posterunku, czyli Bukowiec i Świekatowo oraz o tzw. Krajowej Mapie Zagrożeń, czyli aplikacji internetowej, za pomocą której każdy może zgłosić różnego rodzaju zagrożenia w konkretnym miejscu – informuje wójt gminy Bukowiec Adam Licznerski.
Podczas debaty funkcjonariusze zwrócili uwagę na wpływ odtworzenia posterunku Policji na wzrost poziomu bezpieczeństwa gminy, a także zaprezentowali zalety aplikacji „Moja Komenda”. Dzięki niej każdy użytkownik smartfonu lub tabletu z dostępem do Internetu, natychmiast może skontaktować się ze swoim dzielnicowym czy najbliższą jednostką Policji.
Funkcjonariusze odpowiadali też na pytania i uwagi zgłaszane przez uczestników debaty.